Komíni

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Volejbal

Aktuality

Aktuality

aktuální informace na FB

Tréninky v sezóně 2017/18

po loňské časově i prostorově rozvrkočené sezóně by to letos mělo být vše jednoduché

juniorky + kadetky + starší i mladší žákyně

  • v hale - úterý a čtvrtek od 17:00
přípravka (minivolejbal)
  • v tělocvičně 1. ZŠ - úterý a čtvrtek od 15:30 do 16:30

Mistráky v sezóně 2017/18

Přehled mistrovských zápasů všech našich družstev najdete zde. Pro jistotu si svoji kategorii zkontrolujte na oficiálním rozpisu

Od září mezi námi přivítáme všechny zájemkyně o volejbal ve věku 7 - 10 let.

Informace: Martin Komínek - 731 019 029.

 

Sezóna 2016/17

Letošní sezóna byla výrazně poznamenána rekonstrukcí haly. Dočasně jsme přišli nejen o halu, ale i o antukové kurty za halou. Přes léto jsme zvládli připravit náhradní antuku u Floridy, takže podzim jsme zvládli tam. Přes zimu jsme využívali tělocvičnu 1. ZŠ a sokolovnu.

Demolice byla rychlá

Provizorní zázemí na Floridě

I přes drobná příkoří jsme zase trochu pokročili. Na tréninky chodilo opět kolem 45 hráček pod vedením pěti trenérů. Holčičky nám stárnou, takže jsme přihlásili nejen juniorky ale i ženy do krajského přeboru II. třídy - vše pod vedením Venci Štochla. Ivoš Podskalský měl na starosti starší žákyně, s mladšími jsem sezónu odjezdil já a minivolejbalovou přípravku opět vedly Zuzka Komínková a Romča Nováková.

K překvapení všech pesimistů jsme od března mohli používat nejen novou halu ale i zbrusu nové antukové kurty.

Interiér nové haly

Nové kurty ve fázi budování

I přes komplikované časové i prostorové přesuny jsme hlavně hráli volejbal. A jak jsme dopadli?

Ženy

Krajský přebor II. třídy žen jsme hráli s juniorkami, kadetkami a staršími žákyněmi. Soutěž byla hlavně přípravou na KP juniorek. Ve většině zápasů se projevila herní zkušenost soupeřek a tak jsme na konci sezóny obsadili poslední místo se ziskem 14 bodů za 4 vítězství.

Juniorky

Jediné juniorky v našem týmu byly Domča Machová s Evkou Novákovou. Družstvo ještě doplňovaly kadetky Eliška Nosková, Lili Nyklová, Verča Kynclová, Domča Laubová a Simča Podskalská a starší žákyně Eliška Jirkovská, Míša Reiserová a Simča Spoustová. V několika zápasech ještě pomáhaly Nela Frauenbergová a Kája Vargová. Výsledky byly mírně lepší než v ženském přeboru a hlavně průběhy utkání byly vyrovnanější. Konečné šesté místo za 6 vítězství a 15 porážek odpovídá prvnímu působení v této kategorii. V příští sezóně by to mělo být lepší.

Starší žákyně

Starší žákyně v podzimní kvalifikaci obsadily druhé místo za Příbramí a vybojovaly postup do vyšší výkonnostní skupiny. V zimní části opět podávaly dobré výkony, a tak jako loni postoupily ze čtvrté pozice do Final Four. Tam už o nic nešlo a opět se ukázalo, že Kralupy, Kladno a Příbram jsou stále před námi. Za starší žákyně nastupovaly: Eliška Jirkovská, Míša Reiserová, Simča Spoustová, Nela Frauenbergová, Kája Vargová, Madla Komínková, Bára Sázavská, Lidka Kynclová, Bára Chowanioková a Natálie Štochlová.

Mladší žákyně

Mladším žákyním v podzimní kvalifikaci o jeden bod unikl postup do lepší zimní skupiny. Ve slabší zimní konkurenci ani jednou nezaváhaly a bez ztráty setu si vybojovaly postup do skupiny o konečné 6. - 10. místo. Výsledky v této skupině byly velmi nadějné. Bohužel po vítězství a skvělém výkonu proti Mělníku nám došly síly a v posledních dvou utkáních jsme prohráli a obsadili celkově 8. místo.

Minivolejbal

V minivolejbale jsme se účastnili několika turnajů ve všech kategoriích. Nejlepších výsledků dosahovalo modré družstvo ve složení Bára Chowanioková, Lidka Kynclová a hostující Andrea Ptáčková ze Sokola Komárov. V červené kategorii nás skvěle reprezentovala dvojice Líza Jírová a Kateřina Paloušová doplňovaná Anetou Veverkovou.

A co nás čeká dále?

Čeká nás spousta tréninkové práce, hodně zápasů, kýble nervů, kvanta nadšení, velká zklamání, výbuchy radosti, nekonečné strasti,... zkrátka volejbalové slasti.

A na to se těšíme, protože nás volejbal baví.


 

Volejbalová přípravka

V tomto roce otevíráme volejbalovou přípravku pro dívky z 1. - 3. třídy.

Tréninky jsou v úterý a ve čtvrtek od 15:30 do 16:30 v tělocvičně 1. ZŠ Hořovice (do konce září na antukových hřištích u haly).

Roční příspěvek je 1000 Kč (tréninky 2x týdně od září do května).

Další informace: Zuzka Komínková - mob. 604 607 355

 

Sezóna 2015/16

Tak nás bylo zase o trochu více. Celkem se na kurtech v této sezóně objevovalo kolem 45 hráček ve věku od 8 do 17 let. Měli jsme celkem 6 tréninků týdně pod vedením 5 trenérů - Zuzky Komínkové, Romči Novákové, Ivoše Podskalského, Martina Komínka a Venci Štochla. Tři prvně jmenovaní absolvovali v tomto roce školení trenérů III. třídy a je třeba dodat, že si 2 školící víkendy v Mělníce hezky užili. Kromě sportovních výsledků je hlavní událostí sezóny demolice naší základny - sportovní haly, která prodělá rozsáhlou rekonstrukci. Už se moc těšíme na novou.

Velký přírůstek zaznamenal realizační tým. Naše řady rozšířil stříbrný Fordík z Domova Na Výsluní. Máme ho moc rádi, skoro tak jako Vencovo červeného draka Poroucháka. Za odměnu jsme Fordíka vzali vyvenčit na Ukrajinu.

Fordík před závějí v Nymburku.

A teď už k jednotlivým družstvům...

KADETKY

...se připravovaly pod vedením Venci a Ivoše společně se staršími žákyněmi. Tréninková docházka byla skvělá a to se promítlo i do výkonů v krajském přeboru. Vencou naplánovaná účast ve Final Four se stala skutečností a konečné čtvrté místo musíme považovat za úspěch.

Venca Štochl, Lili Nyklová, Evka Nováková. Míša Reiserová, Verča Kynclová, Domča Machová, Martin Komínek

Jája Opatrná, Eliška Jirkovská, Eliška Nosková, Simča Spoustová a Domča Laubová

Asi nejlépe shrnul sezónu kadetek jejich trenér:

Můj „barevný“ rok s kadetkami.

Červen: KOMÍN mi posílá nový rozpis soutěže kadetek, kde čtu FINAL FOUR! FINAL FOUR!! FINAL  FOUR!!! Běhá mi mráz po zádech....

Červenec: Začíná sezona - na jejímž konci bude 87 tréninků, 24 zápasů, 83 setů, 3494 míčů.... Nové dresy, mikiny, míče - vypadáme fakt dobře!

Srpen: Předčasně končím rodinnou dovolenou a jedu s KÁJOU, NELOU a SIMČOU "P" na soustředění - k nezaplacení..... Máme dvě nová těla: VERČU od Milana z Komárova a dvoumetrovou VIKY z Ukrajiny! Byl to první a také poslední den co jsem VIKY viděl....

Září: Začíná soutěž a DÁŠA, naše hvězda, mi oznamuje, že ji KOMÍN za odměnu vybral a odjíždí do Skotska, Francie a Lucemburska, pokouší se o mne malej infarktík....

Říjen: Hrajeme slušnej volejbal a držíme se uprostřed tabulky, z MÍŠI je Lvíčátko, a další hráčky odjíždějí do Bulharska, Maďarska a Polska.....výzva č.56 mi začíná lézt na nervy.....

Listopad: KOMÍN nám zajistil parádní auto - velkýho šedivýho slona, holky mají nelíčenou radost, já mám daleko větší zodpovědnost ....., ale pomáhá nám to, začínáme na sebe mluvit.......

Prosinec: Á propo KOMÍN - trenér starších, mladších, nejmladších, moderátor, zpěvák, tanečník, lyžař, hokejista, volejbalista, malíř, IT specialista, bafík, táta, máma, učitel, řidič a nevím co ještě, co spí 2 hodiny denně...lehce ho podezírám, že je to mimozemšťan....

Leden: Dobrý, není to mimozemšťan, leží v nemocnici se žlučníkem. Našel jsem a do naší hry zavedl libero ELIŠKU "N" a naše hra jde rapidně nahoru. Postupně zavedly libero i ostatní týmy a také jejich hra šla rapidně nahoru, ale aspoň v něčem jsme byli první....

Únor: JÁJA si zlomila prst - letos mám již druhej infarkt. Chytáme žílu a nemůžeme najít soupeře. 10 vítězství v řadě nás katapultuje na třetí místo. FINAL FOUR se blíží ...a už mi zase běhá mráz...... !

Březen: ELIŠKU zvanou Jiřina bolí záda, MÍŠU bolí záda a LILI mi oznamuje, že řídím hůř než její táta, DOMČA si na lyžích urve koleno, a přesto, že máme v mužstvu také první dívčí válku, (už jsme prostě ženský), postupujeme do FINAL FOUR!!! Mám za holky radost! A našli jsme vycházející hvězdičku SIMČU "S" jako nové libérko.

Duben: FINAL FOUR! Tak jsme se dočkali. Na druhé místo ztrácíme 1 bod a tak si EVIČKA  pro jistotu udělá výron. Zápas s celkovým vítězem krajského přeboru – Nymburkem, považuji za vrchol sezony - fakt jsem byl na holky pyšnej. Konečné 4. místo! Bylo to „barevný“, ale fajn. Práce je před náma jako na kostele.

P.S. Po 30 letech manželství a 20 letech ve školství jsem si myslel, že mám tu ženskou psychiku částečně zvládnutou, ale musím přiznat, že nemám ani páru……..

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

... tentokrát do vyšší výkonnostní skupiny postoupily z prvního místa. V zimní části si po střídavých výkonech vybojovaly podobně jako kadetky postup do Final Four a shodně nakonec obsadily 4. místo. V obou případech je to posun o tři místa oproti předchozímu roku.


Ivoš Podskalský, Bára Sázavská, Simča Podskalská,Nela Frauenbergová, Míša Reiserová, Kája Vargová, Martin Komínek

Madla Komínková, Eliška Jirkovská, Simča Spoustová a Domča Laubová

Trenér starších žákyň shrnul 27 zápasů trochu stručněji:

Kralupy!!!, slušný, dobrý, výborný, dobrý, Kralupy!!!, dobrý ale…, špatný, povinný, průměrný, Kralupy!!!, děs a běs, výborný, utrpěná výhra, zachráněný, smolný, výborný, skvělý, katastrofální, povinný, a zase povinný, prohraný boj, smolná koncovka, tragédie, se ctí prohraný, Kralupy!!! a peklo na závěr.

MINIVOLEJBAL

Nejmladší hráčky se opět účastnily minivolejbalových klání. Novinkou byl první minivolejbalový turnaj uspořádaný ve sportovní hale. Celkem 30 družstev modrého minivolejbalu hrálo na 4 hřištích.
Nejlepších výsledků během celého roku dosahovalo modré družstvo ve složení Madla Komínková, Bára Sázavská a Lída Kynclová, které se probojovaly i do celostátního finále do Brna. V oranžové kategorii se do finále Čechy západ probojovaly Líza Jírová a Kačka Paloušová.

A CO NÁS ČEKÁ?

Tak asi nás zase bude o trochu více. Postavíme si provizorní kurt na Floridě. Budeme se těšit na novou halu a kurty u ní. Přihlásíme rekordní počet družstev do krajského přeboru (mladší a starší žákyně, juniorky, ženy). Pojedem na soustředění do Rokycan. A budeme hrát volejbal, protože nás to baví.
 

Sezóna 2014/15

Stále se rozrůstáme!!!
V sezóně 2014/15 se tréninků účastnilo kolem 40 hráček ve věku 8 - 17 let. Týdně bylo celkem 5 tréninků pod vedením 6 trenérů - Ilony Kolářové, Zuzky Komínkové, Romany Novákové, Martina Komínka, Ivoše Podskalského a Václava Štochla. Účastnili jsme se celkem 3 dlouhodobých soutěží - krajského přeboru kadetek a starších žákyň a krajského minivolejbalu.

KADETKY

Poprvé jsme se zúčastnili krajského přeboru v kategorii kadetek. V konkurenci 8 družstev jsme hlavně sbírali zkušenosti pod vedením Venci Štochla. Z 28 zápasů se podařilo zvítězit v šesti, ačkoli několik dalších zápasů bylo rozehráno velmi dobře. Nakonec holky v předposledním zápase porazily jasně Čelakovice 3:0 a obsadily 7 místo právě před Čelakovicemi. V příštím roce bychom měli hrát skoro ve stejném složení jako v letošní sezóně, tak snad se posuneme v tabulce trochu výše.

Nahoře zleva: Domča Laubová, Lucka Müllerová, Venca Štochl (pán v zeleném), Simča Podskalská a Lili Nyklová
Dole zleva: Míša Reiserová, Áďa Moulisová, Eliška Nosková, Eva Nováková, Domča Machová a Jája Opatrná

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Už se stává tradicí, že z podzimní části postupujeme do lepší skupiny, ačkoli letos to bylo až v dodatečné kvalifikaci v Brandýse nad Labem, kde jsme si zajistili postup z druhého místa. Ve vyšší výkonnostní skupině už jsme opět naráželi na velmi kvalitní soupeře a po 5 výhrách z 21 zápasů jsme obsadili předposlední místo se shodným počtem bodů jako šestá Mladá Boleslav. Celkové umístění 7. místo z 21 družstev je velmi slušné.

Nahoře zleva: Domča Laubová, Míša Reiserová, Áďa Moulisová, Simča Podskalská a Lili Nyklová
Uprostřed zleva: Kája Vargová, Simča Spoustová, Eva Zítková, Nela Frauenbergová, Eliška Jirkovská a Eliška Rišková
Dole: Martin Komínek a Eliška Nosková

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

Mladší žákyně se opět účastnily krajského přeboru v minivolejbale. Celkem je čekalo 5 turnajů. V kategorii modrého minivolejbalu si nejlépe vedlo družstvo Bára Chowanioková, Madla Komínková a Bára Sázavská. Největšího úspěchu dosáhla v nejmladší žluté kategorii dvojice Líza Jírová a Kačka Paloušová, které obsadily v oblasním kole Čechy západ v Plzni 3. místo.

A co nás čeká?

Asi nás bude zase o něco víc. Budeme hrát krajský přebor kadetek a starších žákyň a objedeme pár minivolejbalových turnajů. A budeme hrát volejbal, protože nás to baví.

Můžete si prohlédnout statistiku účasti na trénincích a mistrácích a odehrané sety.

Pár obrázků z focení

Historicky první vítězství kadetek 3:0 nad Nymburkem stálo trenéra 8 nanuků. Jen tak dále.

 

Trocha teorie nikoho nezabije...

Kolem volejbalu se dělá celkem velká věda. Jak říká Ilona: "Volejbal je hra pro inteligentní lidi".

Takže tři krátká videa k příjmu. Všimněte si soustředění hráčů na příjmu, jejich nízký postoj a okamžitý pohyb po podání. Takhle to umí kluci z Itálie.

A tady to samé v podání Brazilců.

Read more...
 

Sezóna 2013/14

V této sezóně jsme se zase trochu rozrostli. Na tréninky nás chodilo celkem 28 hráček a 3 trenéři. Zároveň při sportovním klubu I. ZŠ Hořovice fungovala volejbalová přípravka pro nejmenší, kam chodilo asi 8 děvčat. V týdnu byly celkem 4 tréninky - 2 pro starší a 2 pro mladší.

Poslední prázdninový víkend jsme se připravovali na soustředění ve volejbalovém areálu Ostrůvek v Rokycanech.

Starší žákyně

Stejně jako loni se podařilo v zápasech podzimní části postoupit do vyšší výkonostní skupiny. Z 15 družstev jsme obsadili 7. místo. V zimní části nás čekalo více zápasů s kvalitními soupeřkami (Příbram, Kladno, Benešov) a po střídavých výkonech jsme celkově skončili na 6. místě, což je stejné umístění jako loni ale tentokrát ve větší konkurenci. Družstvo hrálo ve složení: Markéta Hošková, Dominika Laubová, Dominika Machová, Adéla Moulisová, Eliška Nosková, Eva Nováková, Lili Nyklová, Jája Opatrná, Simča Podskalská, Míša Reiserová.

Minivolejbal

Naše mladší hráčky se opět zúčastnily několika turnajů v minivolejbale. Zejména trojici Eliška Jirkovská, Míša Reiserová a Kája Vargová se velmi dařilo. V krajském finále obsadily 4. místo a v oblastním finále Čechy západ společně se Simčou Spoustovou skončily na 5. místě a zajistily si postup do republikového finále, které se bude konat 6. - 7. září v Brně. Výsledky a fotky najdete zde. Pár mých fotek zde.

Výhled do další sezóny

Zase nás asi bude víc. Přihlásíme do krajské soutěže kadetky. Získali jsme velké trenérské posily. Nakoupíme nějaké dresy. A hlavně budeme hrát volejbal, protože nás baví.

A na závěr společné foto z tréninku.

Sedící zleva: Madla Komínková, Lili Nyklová, Lucie Müllerová, Aneta Novotná, Eva Zítková, Julie Ráczová, Nela Zítková a Sára Sekyrková. Prostřední řada zleva: Eliška Rišková, Eliška Jirkovská, Nela Frauenbergová, Simona Spoustová, Karolína Vargová, Líza Jírová, Róza Jírová a Bára Chowanioková. Horní řada zleva: Ivo Podskalský, Dominika Laubová, Adéla Moulisová, Eliška Nosková, Eva Nováková, Markéta Hošková, Dominika Machová, Simona Podskalská a Martin Komínek.

Na fotografii chybí trenérka Ilona Kolářová a hráčky: Jája Opatrná, Míša Reiserová, Andrea Kaněrová, Bára Černochová, Nikola Hájková,

 

Sezóna 2012/13

Další sezónu má za sebou družstvo žákyň volejbalového oddílu TJ Spartak Hořovice.

Družstvo starších žákyň se účastnilo krajského přeboru. V podzimní části se s minimálními zkušenostmi překvapivě probojovaly do vyšší výkonnostní skupiny.

Anežka Růžičková blokuje na mistrovském turnaji v Komárově

V zimní části už za zkušenějšími družstvy zaostávaly a celkově obsadily 6. místo z 13 zúčastněných družstev. Na kurtech se v průběhu sezóny vystřídaly: Jana Březinová, Magda Eiseltová, Katka Chowanioková, Dominika Machová, Lucie Müllerová, Eliška Nosková, Eva Nováková, Lili Nyklová, Jája Opatrná, Anežka Růžičková a Jana Smetanová.

 

Hořovické žákyně gratulují pozdějším vítězkám krajského přeboru z Kralup

Mladší žákyně se zúčastnily několika turnajů v minivolejbale. V modrém minivolejbale si nejlépe vedla dvojice Dominika Laubová a Adéla Moulisová, které střídavě doplňovány Eliškou Noskovou, Míšou Reiserovou a Simčou Podskalskou sklidily několik úspěchů: 2 x 1. místo na regionálním turnaji v Příbrami a 2. místo v zemském kole Čechy západ a postup do celostátního finále do Brna.

Úspěšné družstvo z Jablonce - 2. místo v zemském kole Čechy západ

V červeném minivolejbale se dvojice Míša Reiserová a Simona Spoustová umístila na 4. místě v krajském finále v Neratovicích.

 

 

Sezóna 2011/12

Ve této sezóně jsme se porpvé pustili do zápasových klání. Ne v klasickém šestkovém volejbale, ale v barevném minivolejbale, který se hraje ve dvojicích či trojicích.

Středočeský minivolejbal

První zkušenosti jsme získávali na turnajích v Příbrami. Výsledky nejdete zde. Středočeský minivolejbal byl zakončen 20. května v Kolíně na finále, kde jsme už sbírali i cenné kovy. V červeném minivolejbale dvojice Adéla Moulisová a Dominika Laubova ještě zůstalo pod stupni vítězů (5.-6. místo), ale v modrém čtveřice Jana Březinové, Katka Chowanioková, Anežka Růžičková a Jana Smetanová získala bronzové medaile.

Další fotografie z Kolína.

Minivolejbal Nymburk -

Další minivolejbalová porce nás čekala v Nymburku, odkud si trojice Eliška Nosková, Adéla Moulisová a Dominika Laubová vybojovala postup do českého finále v Jablonci.

 

.

Další fotografie z Nymburku

Minivolejbal - finále Čechy západ Jablonec 9. - 10. června 2012

Na 32 hříštích se utkalo 219 družstev, což představuje 708 mladých volejbalistů. Naše zástupkyně - Eliška Nosková, Adéla Moulisová a Dominika Laubová - se rozhodně neztratily. Obsadily v sobotní skupině po pěti výhrách a jedné prohře třetí místo v sedmičlenné skupině. V neděli tak postoupily do druhé výkonnostní skupiny, kde po třech výhrách a třech prohrách obsadily také třetí místo a tím skončily celkově desáté vybojovaly postup do celostátního finále v Ostravě. Výsledky a fotky od organizátorů

Kromě bojů na travnatých kurtech jsme dvakrát šli podpořit naši mužskou reprezentaci v evropské lize proti Rumunsku a Turecku. V neděli nás reprezentanti navštívili i na kurtech a upodpisovali se k smrti.

Další fotky z Jablonce

Soustředění 2012 - Rokycany - 1. - 3. června 2012

Již tadičně jsme ukončili sezónu v areálu Na ostrůvku v Rokycanech. Zúčastnilo se celkem 18 hráček a 2-3 trenéři.

Další fotografie ze soustředění

 

 

 

Minivolejbal Nymburk

Náš volejbalový oddíl TJ Spartak Hořovice má za sebou teprve rok a půl a už zaznamenal první drobné úspěchy. Na krajském festivalu minivolejbalu v Nymburce se naše „modré“ družstvo ve složení Eliška Nosková, Lili Nyklová a Jája Opatrná umístilo na 6. místě ze 17 a vybojovalo postup do oblastního kola. Mladší „zelené“ družstvo (Tereza Fejfarová, Dominika Laubová a Simona Podskalská) zaznamenalo ve skupině jedno vítězství a do dalších bojů nepostoupilo.

Naše reprezentace v Nymburku. Nahoře zleva: Lili, Simča, Domča. Dole zleva: Jája, Eliška, Terka.

Další fotografie z Nymburku ve fotogalerii

Na předchozím minivolejbalovém turnaji v Příbrami se „áčko“ ve složení Jana Březinová, Magda Eiseltová a Jana Smetanová umístilo na skvělém 2. místě ze 13 zúčastněných a „béčko“ (Katka Chowaniaková, Lucie Müllerová, Lili Nyklová, Anežka Růžičková) na 6. místě.

 

Informace

Dívčí volejbalový oddíl TJ Spartak Hořovice funguje od roku 2010. Tréninky probíhají na antukových kurtech za městskou halou, v městské hale a v tělocvičně 1. základní školy Hořovice.

Momentálně má 3 družstva:

 

kadetky (hráčky od 14 do 17 let) se zúčastňují krajského přeboru

starší žákyně (od 12 do 15 let) se zúčastňují krajského přeboru

mladší žákyně (od 8 do 12 let) hrají barevný minivolejbal

Rádi přivítáme další zájemkyně o volejbal ve věku od 8 do 14 let.

Více informací u Martina Komínka - 731 019 029

 

Přehazovaná 2010

16. prosince proběhlo první oddílové klání v přehazované. Po rozlosování z jednotlivých výkonnostních košů do tří družstev proběhl turnaj systémem každý s každým. Nejlepší družstva i hráčky si odnesly drobné odměny.

Výsledky:

1. Jája, Eliška, Simča, Bára

2. Anežka, Lili, Krystýnka

3. Lucka, Terka, Domča, Madla

 

Všem gratulujeme k předvedeným výkonům.