Komíni

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Volejbal

Sezóna 2017/18

V této sezóně jsme poprvé a doufáme že ne naposledy získali medaile v krajském přeboru. A ještě jedno prvenství přinesl tento rok - poprvé jsme obsadili všechny mládežnické kategorie - minivolejbal, mladší a starší žákyně, kadetky i juniorky.

Přípravku měly opět na starosti Zuzka Komínková s Romčou Novákovou. Mladší a starší žákyně jsem měl pod palcem já, ale s přípravou mi výrazně pomáhaly dvě posily našeho trenérského týmu - Martin Soli Solař a Petr Sopko. Kadetky a juniorky trénovaly společně, ale zápasy kadetek odkoučoval Ivoš Podskalský a s juniorkami si užíval volejbalové radosti a strasti Venca Štochl.

Novou halu a nové venkovní kurty už jsme využívali na konci minulé sezóny. Letos jsme si jen potvrdili, že obojí je výborné. Ale něco nového jsme si pořídili - tréninkové dresy a ponožky. Moc nám to sluší!

No a jak jsme letos dopadli?

Juniorky

V nezměněné sestavě z minulého roku se již od začátku soutěže holky pohybovaly mezi nejlepšími. Základní osa družstva nahrávačky Eliška Jirkovská a Verča Kynclová, blokařky Domča Machová a Lili Nyklová a smečařky Eliška Nosková, Domča Laubová, Míša Reiserová a Simča Spoustová byla doplňována Evkou Novákovou, Nelou Frauenbergovou, Kájou Vargovou a žákyněmi Lidkou Kynclovou a Barčou Sázavskou. V závěrečném Final Four byla dokonce šance i na stříbro, ale nakonec z toho byl krajský bronz.

Kadetky

Před dvěma roky to hořovické kadetky dotáhly na čtvrté místo. Letos chtěly víc a podařilo se. V sestavě se postupně vystřídaly: Nela Frauenbergová, Eliška Jirkovská, Madla Komínková, Lidka Kynclová, Domča Laubová, Míša Reiserová, Barča Sázavská, Simča Spoustová a Kája Vargová. Ke konci sezóny v několika zápasech pomohly z Komárova hostující Hanča Králová a Verča Veselá. I tady to chvilku vypadalo na cennější kov než konečný bronz, ale i ten je skvělým úspěchem.

Starší žákyně

Během sezóny si za starší žákyně zahrály: Nela Anýžová, Bára Chowanioková, Líza Jírová, Madla Komínková, Kačka Křikavová, Lidka Kynclová, Monča Mašková, Julča Ráczová, Barča Sázavská, Aneta Veverková a Týnka Vokůrková. V podzimní antukové části jsme se umístili na 3. místě, což znamenalo dodatečnou kvalifikaci. V ní jsme obsadili 4. místo a zimní část jsme tím pádem strávili v nižší výkonnostní skupině. Tu jsme celkem bez problémů ovládli a dostali jsme se do závěrečné skupiny o umístění na 5. - 9. místě. Tam už jsme narazili na vyspělejší soupeřky a nakonec obsadili 9. místo z 22. Jelikož jsme v týmu měli jedinou hráčku, která ve starších žákyních končí, musíme umístění hodnotit jako odpovídající. Příští rok to bude určitě lepší!

Mladší žákyně

Jelikož Lidka Kynclová hostovala za mladší žákyně v Kralupech, nebyly naše ambice příliš vysoké. Přesto jsme odehráli několik slušných zápasů a závěrečný turnaj o umístění v domácím prostředí jsme po dobrém výkonu vyhráli a obsadili jsme 14. místo z 21 družstev. Během zápasů se na hřišti ukázaly: Nikča Barchánková, Bára Chovanioková, Líza Jírová, Áňa Komínková, Kačka Křikavová, Bára Kupková, Kačka Paloušová, Lucka Sábelová, Aneta Veverková a Týnka Vokůrková. Podobně jako u starších žákyň doufáme, že příští rok to bude lepší.

 

Aktuality

Aktuality

aktuální informace na FB

Tréninky v sezóně 2017/18

po loňské časově i prostorově rozvrkočené sezóně by to letos mělo být vše jednoduché

juniorky + kadetky + starší i mladší žákyně

  • v hale - úterý a čtvrtek od 17:00
přípravka (minivolejbal)
  • v tělocvičně 1. ZŠ - úterý a čtvrtek od 15:30 do 16:30

Mistráky v sezóně 2017/18

Přehled mistrovských zápasů všech našich družstev najdete zde. Pro jistotu si svoji kategorii zkontrolujte na oficiálním rozpisu

Od září mezi námi přivítáme všechny zájemkyně o volejbal ve věku 7 - 10 let.

Informace: Martin Komínek - 731 019 029.

 

Sezóna 2016/17

Letošní sezóna byla výrazně poznamenána rekonstrukcí haly. Dočasně jsme přišli nejen o halu, ale i o antukové kurty za halou. Přes léto jsme zvládli připravit náhradní antuku u Floridy, takže podzim jsme zvládli tam. Přes zimu jsme využívali tělocvičnu 1. ZŠ a sokolovnu.

Demolice byla rychlá

Provizorní zázemí na Floridě

I přes drobná příkoří jsme zase trochu pokročili. Na tréninky chodilo opět kolem 45 hráček pod vedením pěti trenérů. Holčičky nám stárnou, takže jsme přihlásili nejen juniorky ale i ženy do krajského přeboru II. třídy - vše pod vedením Venci Štochla. Ivoš Podskalský měl na starosti starší žákyně, s mladšími jsem sezónu odjezdil já a minivolejbalovou přípravku opět vedly Zuzka Komínková a Romča Nováková.

K překvapení všech pesimistů jsme od března mohli používat nejen novou halu ale i zbrusu nové antukové kurty.

Interiér nové haly

Nové kurty ve fázi budování

I přes komplikované časové i prostorové přesuny jsme hlavně hráli volejbal. A jak jsme dopadli?

Ženy

Krajský přebor II. třídy žen jsme hráli s juniorkami, kadetkami a staršími žákyněmi. Soutěž byla hlavně přípravou na KP juniorek. Ve většině zápasů se projevila herní zkušenost soupeřek a tak jsme na konci sezóny obsadili poslední místo se ziskem 14 bodů za 4 vítězství.

Juniorky

Jediné juniorky v našem týmu byly Domča Machová s Evkou Novákovou. Družstvo ještě doplňovaly kadetky Eliška Nosková, Lili Nyklová, Verča Kynclová, Domča Laubová a Simča Podskalská a starší žákyně Eliška Jirkovská, Míša Reiserová a Simča Spoustová. V několika zápasech ještě pomáhaly Nela Frauenbergová a Kája Vargová. Výsledky byly mírně lepší než v ženském přeboru a hlavně průběhy utkání byly vyrovnanější. Konečné šesté místo za 6 vítězství a 15 porážek odpovídá prvnímu působení v této kategorii. V příští sezóně by to mělo být lepší.

Obě soutěže opět velmi hezky shrnul Venca:

Můj krásný rok s juniorkami. (díl druhý 2016- 2017)

Srpen

Hned na začátek „jobovka“ Jája odjíždí na rok studovat do NDR…. pěkně to začíná…. Jelikož nám šéftrenér Komín přihlásil hned dvě soutěže najednou, jedeme rovnou ze soustředění na první „ženský“ mistrák do Zdic! Přežili jsme to…..trénuje s námi „dospělá“ Vendulka a zdá se jí ten náš volejbal hrozně rychlej a dobrej ….no nevim….

Září

Zbourali nám halu i hřiště a tak trénujeme v azylu u koupaliště, dobrý, ale doma je doma… Všechny mistráky hrajeme u soupeřů...............alespoň, že máme nový boty od Tapíra, tak nám to snad pomůže…….moc ne, v ženském krajském přeboru nás nikdo nešetří a tak jdeme od porážky k porážce….(boty máme, ale nejhezčí…..)

Říjen

Náš první rok v juniorkách začíná…………..komunikujeme přes FB a tak jsem se podíval na některé FB stránky našich hráček EliškuJir jsem nepoznal, dávám přednost realitě…......

Listopad

Trénujeme v sokolovně, docela jsme si tady zvykli……….malá Simča dává rány, že jim tu sokolovnu asi rozbije…..první výron v sezoně Nela…..….. Vendulka vzdává náš ultra mega rychlej volejbal

Prosinec

Předehrávané předvánoční utkání s Komárovem se zřejmě stává vrcholem naší sezóny – skvělá hra, výborný výsledek, neměl bych (JÁ) skončit ? Má se přeci končit na vrcholu…..ale snad to tak půjde dál…..snad…..

Leden

Takže ne…..nejde…….šéfka Dáša si udělala výron a na naše mužstvo padá „deka“ ze které se nemůžeme dva měsíce vyhrabat……….Lili si kreslí samý smutný obrázky……

Únor

Je to dlouhý a hrozně špatně trénujeme…..Míša je pořád na horách, Kája pořád kašle…..….. Ale hala je hotová, je krásná a máme zase kde hrát………….nevšední trenérský úspěch – některé hráčky se začínají po tréninku mýt!

Březen

Končíme KP juniorek na 6. místě ….. některé hráčky jsou v totální DEPCE…….(netýká se EliškyN….) Ivoš dotáhl starší žákyně na 4. místo v KP: Gratulace !

Duben

Restart………začínáme druhou polovinu „ženské“ soutěže a věříme, že budeme lepší….. DomčaLau si dělá výron a její skvělá forma je v tahu stejně jako forma sparťanských hokejistů…….a ke všemu nás čekají přijímačky……..ALE je to lepší - hra i výsledky…… Projevuji přání, že už nechci hodné holčičky, ale zlobivý holky, tak snad se mi to splní…….

Květen

První vítězství v ženách..........odneslo to Nové Strašecí……….na svůj první zápas v ženách je nominovaná Kája..…, žádný nervy, kdo tam byl tak ví svoje……Pan profesor Solař se oženil a půlka našeho mužstva brečí, druhá drží na protest hladovku…(netýká se Verunky…) a už to zase začíná Evička jede do „španěl“…..pozitivní zpráva - Jája se vrátí ze zahraničního angažmá a vybrala si návrat do našeho mužstva……(a, že měla na výběr….) skvělý zápas proti Tuchlovicím a ženský už normálně meleme………a další výron Evička! A zase zpátky rychle na zem, dostali jsme „dardu“ v Komárově….no na tohle si nikdy nezvyknu!

Červen

Konečně se přiblížil KONEC. Dohráváme s vypětím všech sil, EliNOs nejde na MZ jede na výlet, Verunka nemůže, jde dělat Včelku Máju…Nela nejde NĚCO má…mám tohle zapotřebí ???....naštěstí je hezky a svítí sluníčko…..a můžeme pomalu hodnotit a plánovat do dalšího roku….a hlavně „šéfka“ odhalila tajemství úspěchu soupeřek : „vždyť jsou všechny tak zkušený“ ??? „všechny už porodily“!!! No coment! Přese všechny těžkosti se nám řádně vylepšila parta - myslím „ženská parta“, na hřišti vypadáme organizovaně, individuálně jdeme stále nahoru, a pomalu se nám daří dostat do hry nadšení, srdíčko a bytostnou nespokojenost s prohrou…….tak snad v nové sezoně ! Závěrečný DOPINK 2017 neměl chybu, vedle skvělé atmosféry a super turnaje (možná tam Míša pořád ještě hraje) jsem dostal od holek „bomba zelený dárek“ DÍKY, já jim na oplátku „bomba tréninkový plán na léto“ ……..pro všechny „Díky za sezonu“ a v srpnu Ahoj ! Abychom nezapomněli dluh do kasy : SimčaPods 100,- Kč + Ivoš 1000,- Kč !

Sportu zdar a volejbalu zvlášť!

Starší žákyně

Starší žákyně v podzimní kvalifikaci obsadily druhé místo za Příbramí a vybojovaly postup do vyšší výkonnostní skupiny. V zimní části opět podávaly dobré výkony, a tak jako loni postoupily ze čtvrté pozice do Final Four. Tam už o nic nešlo a opět se ukázalo, že Kralupy, Kladno a Příbram jsou stále před námi. Za starší žákyně nastupovaly: Eliška Jirkovská, Míša Reiserová, Simča Spoustová, Nela Frauenbergová, Kája Vargová, Madla Komínková, Bára Sázavská, Lidka Kynclová, Bára Chowanioková a Natálie Štochlová.

Mladší žákyně

Mladším žákyním v podzimní kvalifikaci o jeden bod unikl postup do lepší zimní skupiny. Ve slabší zimní konkurenci ani jednou nezaváhaly a bez ztráty setu si vybojovaly postup do skupiny o konečné 6. - 10. místo. Výsledky v této skupině byly velmi nadějné. Bohužel po vítězství a skvělém výkonu proti Mělníku nám došly síly a v posledních dvou utkáních jsme prohráli a obsadili celkově 8. místo.

Minivolejbal

V minivolejbale jsme se účastnili několika turnajů ve všech kategoriích. Nejlepších výsledků dosahovalo modré družstvo ve složení Bára Chowanioková, Lidka Kynclová a hostující Andrea Ptáčková ze Sokola Komárov. V červené kategorii nás skvěle reprezentovala dvojice Líza Jírová a Kateřina Paloušová doplňovaná Anetou Veverkovou.

A co nás čeká dále?

Čeká nás spousta tréninkové práce, hodně zápasů, kýble nervů, kvanta nadšení, velká zklamání, výbuchy radosti, nekonečné strasti,... zkrátka volejbalové slasti.

A na to se těšíme, protože nás volejbal baví.


 

Volejbalová přípravka

V tomto roce otevíráme volejbalovou přípravku pro dívky z 1. - 3. třídy.

Tréninky jsou v úterý a ve čtvrtek od 15:30 do 16:30 v tělocvičně 1. ZŠ Hořovice (do konce září na antukových hřištích u haly).

Roční příspěvek je 1000 Kč (tréninky 2x týdně od září do května).

Další informace: Zuzka Komínková - mob. 604 607 355

 

Sezóna 2015/16

Tak nás bylo zase o trochu více. Celkem se na kurtech v této sezóně objevovalo kolem 45 hráček ve věku od 8 do 17 let. Měli jsme celkem 6 tréninků týdně pod vedením 5 trenérů - Zuzky Komínkové, Romči Novákové, Ivoše Podskalského, Martina Komínka a Venci Štochla. Tři prvně jmenovaní absolvovali v tomto roce školení trenérů III. třídy a je třeba dodat, že si 2 školící víkendy v Mělníce hezky užili. Kromě sportovních výsledků je hlavní událostí sezóny demolice naší základny - sportovní haly, která prodělá rozsáhlou rekonstrukci. Už se moc těšíme na novou.

Velký přírůstek zaznamenal realizační tým. Naše řady rozšířil stříbrný Fordík z Domova Na Výsluní. Máme ho moc rádi, skoro tak jako Vencovo červeného draka Poroucháka. Za odměnu jsme Fordíka vzali vyvenčit na Ukrajinu.

Fordík před závějí v Nymburku.

A teď už k jednotlivým družstvům...

KADETKY

...se připravovaly pod vedením Venci a Ivoše společně se staršími žákyněmi. Tréninková docházka byla skvělá a to se promítlo i do výkonů v krajském přeboru. Vencou naplánovaná účast ve Final Four se stala skutečností a konečné čtvrté místo musíme považovat za úspěch.

Venca Štochl, Lili Nyklová, Evka Nováková. Míša Reiserová, Verča Kynclová, Domča Machová, Martin Komínek

Jája Opatrná, Eliška Jirkovská, Eliška Nosková, Simča Spoustová a Domča Laubová

Asi nejlépe shrnul sezónu kadetek jejich trenér:

Můj „barevný“ rok s kadetkami.

Červen: KOMÍN mi posílá nový rozpis soutěže kadetek, kde čtu FINAL FOUR! FINAL FOUR!! FINAL  FOUR!!! Běhá mi mráz po zádech....

Červenec: Začíná sezona - na jejímž konci bude 87 tréninků, 24 zápasů, 83 setů, 3494 míčů.... Nové dresy, mikiny, míče - vypadáme fakt dobře!

Srpen: Předčasně končím rodinnou dovolenou a jedu s KÁJOU, NELOU a SIMČOU "P" na soustředění - k nezaplacení..... Máme dvě nová těla: VERČU od Milana z Komárova a dvoumetrovou VIKY z Ukrajiny! Byl to první a také poslední den co jsem VIKY viděl....

Září: Začíná soutěž a DÁŠA, naše hvězda, mi oznamuje, že ji KOMÍN za odměnu vybral a odjíždí do Skotska, Francie a Lucemburska, pokouší se o mne malej infarktík....

Říjen: Hrajeme slušnej volejbal a držíme se uprostřed tabulky, z MÍŠI je Lvíčátko, a další hráčky odjíždějí do Bulharska, Maďarska a Polska.....výzva č.56 mi začíná lézt na nervy.....

Listopad: KOMÍN nám zajistil parádní auto - velkýho šedivýho slona, holky mají nelíčenou radost, já mám daleko větší zodpovědnost ....., ale pomáhá nám to, začínáme na sebe mluvit.......

Prosinec: Á propo KOMÍN - trenér starších, mladších, nejmladších, moderátor, zpěvák, tanečník, lyžař, hokejista, volejbalista, malíř, IT specialista, bafík, táta, máma, učitel, řidič a nevím co ještě, co spí 2 hodiny denně...lehce ho podezírám, že je to mimozemšťan....

Leden: Dobrý, není to mimozemšťan, leží v nemocnici se žlučníkem. Našel jsem a do naší hry zavedl libero ELIŠKU "N" a naše hra jde rapidně nahoru. Postupně zavedly libero i ostatní týmy a také jejich hra šla rapidně nahoru, ale aspoň v něčem jsme byli první....

Únor: JÁJA si zlomila prst - letos mám již druhej infarkt. Chytáme žílu a nemůžeme najít soupeře. 10 vítězství v řadě nás katapultuje na třetí místo. FINAL FOUR se blíží ...a už mi zase běhá mráz...... !

Březen: ELIŠKU zvanou Jiřina bolí záda, MÍŠU bolí záda a LILI mi oznamuje, že řídím hůř než její táta, DOMČA si na lyžích urve koleno, a přesto, že máme v mužstvu také první dívčí válku, (už jsme prostě ženský), postupujeme do FINAL FOUR!!! Mám za holky radost! A našli jsme vycházející hvězdičku SIMČU "S" jako nové libérko.

Duben: FINAL FOUR! Tak jsme se dočkali. Na druhé místo ztrácíme 1 bod a tak si EVIČKA  pro jistotu udělá výron. Zápas s celkovým vítězem krajského přeboru – Nymburkem, považuji za vrchol sezony - fakt jsem byl na holky pyšnej. Konečné 4. místo! Bylo to „barevný“, ale fajn. Práce je před náma jako na kostele.

P.S. Po 30 letech manželství a 20 letech ve školství jsem si myslel, že mám tu ženskou psychiku částečně zvládnutou, ale musím přiznat, že nemám ani páru……..

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

... tentokrát do vyšší výkonnostní skupiny postoupily z prvního místa. V zimní části si po střídavých výkonech vybojovaly podobně jako kadetky postup do Final Four a shodně nakonec obsadily 4. místo. V obou případech je to posun o tři místa oproti předchozímu roku.


Ivoš Podskalský, Bára Sázavská, Simča Podskalská,Nela Frauenbergová, Míša Reiserová, Kája Vargová, Martin Komínek

Madla Komínková, Eliška Jirkovská, Simča Spoustová a Domča Laubová

Trenér starších žákyň shrnul 27 zápasů trochu stručněji:

Kralupy!!!, slušný, dobrý, výborný, dobrý, Kralupy!!!, dobrý ale…, špatný, povinný, průměrný, Kralupy!!!, děs a běs, výborný, utrpěná výhra, zachráněný, smolný, výborný, skvělý, katastrofální, povinný, a zase povinný, prohraný boj, smolná koncovka, tragédie, se ctí prohraný, Kralupy!!! a peklo na závěr.

MINIVOLEJBAL

Nejmladší hráčky se opět účastnily minivolejbalových klání. Novinkou byl první minivolejbalový turnaj uspořádaný ve sportovní hale. Celkem 30 družstev modrého minivolejbalu hrálo na 4 hřištích.
Nejlepších výsledků během celého roku dosahovalo modré družstvo ve složení Madla Komínková, Bára Sázavská a Lída Kynclová, které se probojovaly i do celostátního finále do Brna. V oranžové kategorii se do finále Čechy západ probojovaly Líza Jírová a Kačka Paloušová.

A CO NÁS ČEKÁ?

Tak asi nás zase bude o trochu více. Postavíme si provizorní kurt na Floridě. Budeme se těšit na novou halu a kurty u ní. Přihlásíme rekordní počet družstev do krajského přeboru (mladší a starší žákyně, juniorky, ženy). Pojedem na soustředění do Rokycan. A budeme hrát volejbal, protože nás to baví.
 

Sezóna 2014/15

Stále se rozrůstáme!!!
V sezóně 2014/15 se tréninků účastnilo kolem 40 hráček ve věku 8 - 17 let. Týdně bylo celkem 5 tréninků pod vedením 6 trenérů - Ilony Kolářové, Zuzky Komínkové, Romany Novákové, Martina Komínka, Ivoše Podskalského a Václava Štochla. Účastnili jsme se celkem 3 dlouhodobých soutěží - krajského přeboru kadetek a starších žákyň a krajského minivolejbalu.

KADETKY

Poprvé jsme se zúčastnili krajského přeboru v kategorii kadetek. V konkurenci 8 družstev jsme hlavně sbírali zkušenosti pod vedením Venci Štochla. Z 28 zápasů se podařilo zvítězit v šesti, ačkoli několik dalších zápasů bylo rozehráno velmi dobře. Nakonec holky v předposledním zápase porazily jasně Čelakovice 3:0 a obsadily 7 místo právě před Čelakovicemi. V příštím roce bychom měli hrát skoro ve stejném složení jako v letošní sezóně, tak snad se posuneme v tabulce trochu výše.

Nahoře zleva: Domča Laubová, Lucka Müllerová, Venca Štochl (pán v zeleném), Simča Podskalská a Lili Nyklová
Dole zleva: Míša Reiserová, Áďa Moulisová, Eliška Nosková, Eva Nováková, Domča Machová a Jája Opatrná

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Už se stává tradicí, že z podzimní části postupujeme do lepší skupiny, ačkoli letos to bylo až v dodatečné kvalifikaci v Brandýse nad Labem, kde jsme si zajistili postup z druhého místa. Ve vyšší výkonnostní skupině už jsme opět naráželi na velmi kvalitní soupeře a po 5 výhrách z 21 zápasů jsme obsadili předposlední místo se shodným počtem bodů jako šestá Mladá Boleslav. Celkové umístění 7. místo z 21 družstev je velmi slušné.

Nahoře zleva: Domča Laubová, Míša Reiserová, Áďa Moulisová, Simča Podskalská a Lili Nyklová
Uprostřed zleva: Kája Vargová, Simča Spoustová, Eva Zítková, Nela Frauenbergová, Eliška Jirkovská a Eliška Rišková
Dole: Martin Komínek a Eliška Nosková

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

Mladší žákyně se opět účastnily krajského přeboru v minivolejbale. Celkem je čekalo 5 turnajů. V kategorii modrého minivolejbalu si nejlépe vedlo družstvo Bára Chowanioková, Madla Komínková a Bára Sázavská. Největšího úspěchu dosáhla v nejmladší žluté kategorii dvojice Líza Jírová a Kačka Paloušová, které obsadily v oblasním kole Čechy západ v Plzni 3. místo.

A co nás čeká?

Asi nás bude zase o něco víc. Budeme hrát krajský přebor kadetek a starších žákyň a objedeme pár minivolejbalových turnajů. A budeme hrát volejbal, protože nás to baví.

Můžete si prohlédnout statistiku účasti na trénincích a mistrácích a odehrané sety.

Pár obrázků z focení

Historicky první vítězství kadetek 3:0 nad Nymburkem stálo trenéra 8 nanuků. Jen tak dále.

 

Trocha teorie nikoho nezabije...

Kolem volejbalu se dělá celkem velká věda. Jak říká Ilona: "Volejbal je hra pro inteligentní lidi".

Takže tři krátká videa k příjmu. Všimněte si soustředění hráčů na příjmu, jejich nízký postoj a okamžitý pohyb po podání. Takhle to umí kluci z Itálie.

A tady to samé v podání Brazilců.

Read more...
 

Sezóna 2013/14

V této sezóně jsme se zase trochu rozrostli. Na tréninky nás chodilo celkem 28 hráček a 3 trenéři. Zároveň při sportovním klubu I. ZŠ Hořovice fungovala volejbalová přípravka pro nejmenší, kam chodilo asi 8 děvčat. V týdnu byly celkem 4 tréninky - 2 pro starší a 2 pro mladší.

Poslední prázdninový víkend jsme se připravovali na soustředění ve volejbalovém areálu Ostrůvek v Rokycanech.

Starší žákyně

Stejně jako loni se podařilo v zápasech podzimní části postoupit do vyšší výkonostní skupiny. Z 15 družstev jsme obsadili 7. místo. V zimní části nás čekalo více zápasů s kvalitními soupeřkami (Příbram, Kladno, Benešov) a po střídavých výkonech jsme celkově skončili na 6. místě, což je stejné umístění jako loni ale tentokrát ve větší konkurenci. Družstvo hrálo ve složení: Markéta Hošková, Dominika Laubová, Dominika Machová, Adéla Moulisová, Eliška Nosková, Eva Nováková, Lili Nyklová, Jája Opatrná, Simča Podskalská, Míša Reiserová.

Minivolejbal

Naše mladší hráčky se opět zúčastnily několika turnajů v minivolejbale. Zejména trojici Eliška Jirkovská, Míša Reiserová a Kája Vargová se velmi dařilo. V krajském finále obsadily 4. místo a v oblastním finále Čechy západ společně se Simčou Spoustovou skončily na 5. místě a zajistily si postup do republikového finále, které se bude konat 6. - 7. září v Brně. Výsledky a fotky najdete zde. Pár mých fotek zde.

Výhled do další sezóny

Zase nás asi bude víc. Přihlásíme do krajské soutěže kadetky. Získali jsme velké trenérské posily. Nakoupíme nějaké dresy. A hlavně budeme hrát volejbal, protože nás baví.

A na závěr společné foto z tréninku.

Sedící zleva: Madla Komínková, Lili Nyklová, Lucie Müllerová, Aneta Novotná, Eva Zítková, Julie Ráczová, Nela Zítková a Sára Sekyrková. Prostřední řada zleva: Eliška Rišková, Eliška Jirkovská, Nela Frauenbergová, Simona Spoustová, Karolína Vargová, Líza Jírová, Róza Jírová a Bára Chowanioková. Horní řada zleva: Ivo Podskalský, Dominika Laubová, Adéla Moulisová, Eliška Nosková, Eva Nováková, Markéta Hošková, Dominika Machová, Simona Podskalská a Martin Komínek.

Na fotografii chybí trenérka Ilona Kolářová a hráčky: Jája Opatrná, Míša Reiserová, Andrea Kaněrová, Bára Černochová, Nikola Hájková,

 

Sezóna 2012/13

Další sezónu má za sebou družstvo žákyň volejbalového oddílu TJ Spartak Hořovice.

Družstvo starších žákyň se účastnilo krajského přeboru. V podzimní části se s minimálními zkušenostmi překvapivě probojovaly do vyšší výkonnostní skupiny.

Anežka Růžičková blokuje na mistrovském turnaji v Komárově

V zimní části už za zkušenějšími družstvy zaostávaly a celkově obsadily 6. místo z 13 zúčastněných družstev. Na kurtech se v průběhu sezóny vystřídaly: Jana Březinová, Magda Eiseltová, Katka Chowanioková, Dominika Machová, Lucie Müllerová, Eliška Nosková, Eva Nováková, Lili Nyklová, Jája Opatrná, Anežka Růžičková a Jana Smetanová.

 

Hořovické žákyně gratulují pozdějším vítězkám krajského přeboru z Kralup

Mladší žákyně se zúčastnily několika turnajů v minivolejbale. V modrém minivolejbale si nejlépe vedla dvojice Dominika Laubová a Adéla Moulisová, které střídavě doplňovány Eliškou Noskovou, Míšou Reiserovou a Simčou Podskalskou sklidily několik úspěchů: 2 x 1. místo na regionálním turnaji v Příbrami a 2. místo v zemském kole Čechy západ a postup do celostátního finále do Brna.

Úspěšné družstvo z Jablonce - 2. místo v zemském kole Čechy západ

V červeném minivolejbale se dvojice Míša Reiserová a Simona Spoustová umístila na 4. místě v krajském finále v Neratovicích.

 

 

Sezóna 2011/12

Ve této sezóně jsme se porpvé pustili do zápasových klání. Ne v klasickém šestkovém volejbale, ale v barevném minivolejbale, který se hraje ve dvojicích či trojicích.

Středočeský minivolejbal

První zkušenosti jsme získávali na turnajích v Příbrami. Výsledky nejdete zde. Středočeský minivolejbal byl zakončen 20. května v Kolíně na finále, kde jsme už sbírali i cenné kovy. V červeném minivolejbale dvojice Adéla Moulisová a Dominika Laubova ještě zůstalo pod stupni vítězů (5.-6. místo), ale v modrém čtveřice Jana Březinové, Katka Chowanioková, Anežka Růžičková a Jana Smetanová získala bronzové medaile.

Další fotografie z Kolína.

Minivolejbal Nymburk -

Další minivolejbalová porce nás čekala v Nymburku, odkud si trojice Eliška Nosková, Adéla Moulisová a Dominika Laubová vybojovala postup do českého finále v Jablonci.

 

.

Další fotografie z Nymburku

Minivolejbal - finále Čechy západ Jablonec 9. - 10. června 2012

Na 32 hříštích se utkalo 219 družstev, což představuje 708 mladých volejbalistů. Naše zástupkyně - Eliška Nosková, Adéla Moulisová a Dominika Laubová - se rozhodně neztratily. Obsadily v sobotní skupině po pěti výhrách a jedné prohře třetí místo v sedmičlenné skupině. V neděli tak postoupily do druhé výkonnostní skupiny, kde po třech výhrách a třech prohrách obsadily také třetí místo a tím skončily celkově desáté vybojovaly postup do celostátního finále v Ostravě. Výsledky a fotky od organizátorů

Kromě bojů na travnatých kurtech jsme dvakrát šli podpořit naši mužskou reprezentaci v evropské lize proti Rumunsku a Turecku. V neděli nás reprezentanti navštívili i na kurtech a upodpisovali se k smrti.

Další fotky z Jablonce

Soustředění 2012 - Rokycany - 1. - 3. června 2012

Již tadičně jsme ukončili sezónu v areálu Na ostrůvku v Rokycanech. Zúčastnilo se celkem 18 hráček a 2-3 trenéři.

Další fotografie ze soustředění

 

 

 

Minivolejbal Nymburk

Náš volejbalový oddíl TJ Spartak Hořovice má za sebou teprve rok a půl a už zaznamenal první drobné úspěchy. Na krajském festivalu minivolejbalu v Nymburce se naše „modré“ družstvo ve složení Eliška Nosková, Lili Nyklová a Jája Opatrná umístilo na 6. místě ze 17 a vybojovalo postup do oblastního kola. Mladší „zelené“ družstvo (Tereza Fejfarová, Dominika Laubová a Simona Podskalská) zaznamenalo ve skupině jedno vítězství a do dalších bojů nepostoupilo.

Naše reprezentace v Nymburku. Nahoře zleva: Lili, Simča, Domča. Dole zleva: Jája, Eliška, Terka.

Další fotografie z Nymburku ve fotogalerii

Na předchozím minivolejbalovém turnaji v Příbrami se „áčko“ ve složení Jana Březinová, Magda Eiseltová a Jana Smetanová umístilo na skvělém 2. místě ze 13 zúčastněných a „béčko“ (Katka Chowaniaková, Lucie Müllerová, Lili Nyklová, Anežka Růžičková) na 6. místě.

 

Informace

Dívčí volejbalový oddíl TJ Spartak Hořovice funguje od roku 2010. Tréninky probíhají na antukových kurtech za městskou halou, v městské hale a v tělocvičně 1. základní školy Hořovice.

Momentálně má 3 družstva:

 

kadetky (hráčky od 14 do 17 let) se zúčastňují krajského přeboru

starší žákyně (od 12 do 15 let) se zúčastňují krajského přeboru

mladší žákyně (od 8 do 12 let) hrají barevný minivolejbal

Rádi přivítáme další zájemkyně o volejbal ve věku od 8 do 14 let.

Více informací u Martina Komínka - 731 019 029

 

Přehazovaná 2010

16. prosince proběhlo první oddílové klání v přehazované. Po rozlosování z jednotlivých výkonnostních košů do tří družstev proběhl turnaj systémem každý s každým. Nejlepší družstva i hráčky si odnesly drobné odměny.

Výsledky:

1. Jája, Eliška, Simča, Bára

2. Anežka, Lili, Krystýnka

3. Lucka, Terka, Domča, Madla

 

Všem gratulujeme k předvedeným výkonům.